fbpx
  • Hafta İçi

    09:00 - 20:00

  • Cumartesi

    09:00 - 20:00

  • Pazar

    10:00 - 19:00

Makas

Hacimli saçlar için 3 ipucu

Bir meyveyi olgunlaşmadan yemek mi? Çok olgun, yumuşak ve şekerlenmiş bir haldeyken yemek mi? Yoksa tam da olması gerektiği zamanda en güzel haliyle yemek mi isterdin? Sanıyoruz ki bu soruların cevabı aslında çok net. Bizce saçların için de aynı denklem geçerli. Şekil alması zor kabarık değil ama sönük, cansız ve yapışmış gibi görünen saçlar da değil. Tam olması gerektiği gibi hacimli, parlak ve kolay şekil alan saçlar hepimizin tam olarak hayalini kurduğu görünümü tarif ediyor. Peki, bu tanımı saçlarında görmek için ne yapmalısın? İpuçlarımızı takip et.

Doğru kesim

Saçlarını hacimli göstermek için ihtiyacın olan kesim modelini doğru belirlemen çok önemli. Örneğin İnce telli, hızla yağlanmaya müsait saçlar katlı kesim modellerini tercih ederek saçlarını çok daha hacimli bir görünüme kavuşturabilirler.

 

Doğru ürünler

Saçlarını tanıyıp ihtiyaçlarına ve saç tipine uygun ürünler tercih ediyor olman da oldukça önemli. Kıvırcık, şekillendirmesi zor saçlarının kabarıp baş edilmesi zor hale dönmesinden şikâyetçiysen bukle belirginleştirici ürünlerden yardım alarak kıvırcık saçlarının keyfini çok daha rahat çıkarabilirsin.

 

Doğru şekillendirme

Genellikle düz saçlar kıvırcık saçlara, kıvırcık saçlar dümdüz saçlara dönüşmek ister. Kullanılan ürünler, ısı ile şekillendirme bağımlıları ve kesimler… Bu liste uzayıp giderken saçlarını değişime sürüklemenin bedelini de yıpranıp nem dengesi bozulan saçların oldukça ağır bir şekilde öder. Bu durumun önüne geçmek için perma, brezilya fönü gibi saçlarının daha az hasar görmesini sağlayacak uygulamaları tercih edebilir ya da saçlarını olduğu gibi sevebilirsin.

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?