fbpx
  • Hafta İçi

    09:00 - 20:00

  • Cumartesi

    09:00 - 20:00

  • Pazar

    10:00 - 19:00

Makas

Doğa ve güzellik buluşmasında Makas kadını

Küresel ısınma, iklim krizi, karbon ayak izi, buzulların erimesi gibi konu başlıkları artık sadece bilim insanlarının değil hepimizin gündemi. Son 100 yılda artan hava sıcaklıkları, Dünya üzerinde etkisini iyiden iyiye hissettiren sera etkisi, yaklaşan diye bahsettiğimiz ama artık yaşanan doğal afetler, çok yakın zamanda yaşanması beklenen felaketler… Biliyoruz biraz içini kararttık. Çünkü tüm bunların arasında ben tek başıma ne yapabilirim ki düşüncesi zihninin bir köşesinde seni hep meşgul ediyor değil mi? Yalnız değilsin. Ancak bu düşünceyi kovup elinden geleni yapmaya başladığında göreceksin ki evet sen de tek başına bir şeyler yapabilirmişsin! Evet, çevreyi, doğayı korumanın ilk adımı aslında senden başlıyormuş! Evet evet sen tek başına da olsan kendini Dünya’nın bir parçası, bir bütünü olarak gördüğünde Dünya’yı kurtarabilirmişsin! Nasıl mı? Hadi el ele tutuşup yola beraber çıkalım. Çevreye duyarlı bir birey olma yolunda gerçek bir “Makas Kadını” olmak için bizimle gel!

Salon ziyaretlerinde kendi havlunu getir!

Covid-19 sebebi ile ziyaretçilerimizin sağlığını her şeyin üzerinde tuttuğumuz bir dönemden geçiyoruz. Bu sebeple tercih ettiğimiz tek kullanımlık havlular ziyaretçilerimizin sağlığını korurken tüketimin de artmasına neden olmuyor. Makas kadını olarak tüketimi azaltmak ve israfın önüne geçmek için havlunu yanında getirebilirsin!

Şimdi suluk çok moda!

Salonumuzda ikram ettiğimiz plastik bardak sular da ne yazık ki plastik tüketimimizi arttırmamıza neden oluyor. Bu tüketimi azaltmak adına bize yardımcı olmak istersen suluğunu her daim yanında taşıyabilirsin. Gün içerisinde ne kadar su içtiğini kontrol etme olanağı sunup seni su içmeye de teşvik etmesi sağlığına da iyi gelecek!

Saçlarını köpürtürken suyu kapat!

Bizler salonlarımızda saçlarını köpürtürken suyumuzu boşa harcamamak adına kapalı olmasına dikkat ediyoruz. Peki ya sen? Evde saçlarını köpürtürken suyu kapatıyor musun? Bir Makas kadını mutlaka kapatır!

Geri dönüştürülebilir materyale sahip kozmetik ürünleri tercih et!

Çevre kirliliğinde büyük rol oynayan sektörlerden biri de ne yazık ki kozmetik sektörü. Biz çevre kirliliğine yol açmamak adına %100 geri dönüştürülebilir ambalaja, minimum %90 doğal türevli içeriğe sahip AVEDA ile yol arkadaşlığı yapıyoruz. Çünkü doğal içerikler ve çevre dostu ambalajlar ile de güzelleşmek mümkün!

Bilgilen ve paylaş!

Bir problemi çözmenin ilk adımı onu anlamak ve kabul etmekle başlar. Bugün “Benim” diyerek sahiplendiğimiz her şeyin aslında hepimizin olduğunun bilincindeyiz. Üzerinde yaşadığımız güzel, bereketli toplarlar senin, masmavi gökyüzü, bin bir mucize barındıran denizlerimiz senin, HEPİMİZİN! İçerisinde bulunduğumuz iklim krizini kabullenip doğayı korumak adına daha fazla bilgi edinmek ve etrafındaki herkesi bilgilendirme için gösterdiğin çaba için şimdiden çok teşekkür ederiz. Çünkü Makas kadını olmak bunu gerektirir!

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?