fbpx
  • Hafta İçi

    09:00 - 20:00

  • Cumartesi

    09:00 - 20:00

  • Pazar

    10:00 - 19:00

Makas

mevsim-sac-dokulmesi

Mevsim geçişlerinde saç dökülmesini önlemek mümkün mü?

Her mevsim geçişinde tekrarlanan, önlemek için elinden geleni yaptığın bir sorun daha: Saç dökülmesi. Değişen mevsimle birlikte yeni hava sıcaklığına alışmaya çalışan hormonlar istemeden de olsa saç dökülmelerine neden olabiliyor. Bu durumun önüne geçmek için tavsiyelerimize kulak ver!

Dökülme probleminin kaynağı nedir?

Saçlarımızın mevsim geçişi olmasa da dönemsel olarak dökülebilir. Hamilelik gibi büyük ölçekli hormonal değişiklikler, stres, düzensiz uyku ve beslenme gibi faktörlerde saç dökülmesini tetikleyebilir. Bu yüzden öncelikle saç dökülmesinin kaynağının ne olduğu incelenmeli.

Mevsim-Gecisi-Sac-Dokulmesi

 

Günde 100 saç telinin dökülmesi normalken bu rakam 2 katına çıktığı takdirde bir problem var demektir. Salonumuzu ziyaret edip saç analizi yaptırarak dökülme probleminin neden kaynaklı olduğuna dair bilgi sahibi olabilirsin.

Mevsim geçişlerinden kaynaklı saç dökülmesini önlemek için ne yapmalı?

Mevsim geçişlerinde artan saç dökülme hızını vitamin ve besleyici içeriğe sahip saç bakım ürünleriyle azaltmak mümkün. Bizim önerimiz daha az dökülme ve dolgun saçlar için özel içeriğe sahip AVEDA inviti advanced serisi. İlk kullanımdan itibaren saç tellerini besleyerek kalınlaşmasını sağlayan içeriği %98’e kadar doğal türevli. Ginseng ve organik sertifikalı zerdeçal gibi Ayurvedik bitkilerinin karışımı saç diplerini canlandırarak temiz, ağırlıksız ve ferah bir his veriyor.

Aveda-Invati

Dökülme probleminin yanında saç tellerindeki incelme ile de başın dertte ise inviti advanced serisinde bulunan yoğun dolgunlaştırıcı maskeyi de mutlaka deneyimlemelisin. Kökten uca daha dolgun ve kalın saç tellerini hedefleyen içeriğinde daha fazla besleme için x2 kat kukui yağı bulunuyor. Doğrudan saç derisine ve saç boylarına uygulanan maskeyi 2-5 dakika beklettikten sonra durulaman yeterli. Daha efektif bir sonuç için seride bulunan diğer ürünlerle birlikte kullanılması ise diğer bir önemli tavsiyemiz.

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?