fbpx
  • Hafta İçi

    09:00 - 20:00

  • Cumartesi

    09:00 - 20:00

  • Pazar

    10:00 - 19:00

Makas

yagmurda-kabaran-saclar-icin-ipuclari

Yağmurda kabaran saçlar için ipuçları

Yağmurlu havalarda elektriklenip kabaran asi, sönük ve yağlı görünen cansız saçlar için ayrı ama etkili çözüm önerilerimize göz atmadan yürüyüşe çıkma deriz.

 

 

Hacimli ve dolgun görünen saçlar hepimizin hayali. Ama hem ince telli hem kalın telli saçlar için özellikle yağmurlu havalarda kavuşması çok zor bir hayal. Aslında saçların kabarık ya da sönük görünmesinin altında yatan neden ikisinde de aynı. Nem dengesi.

Nem dengesi bozulan kalın telli ve kuru saçlar özellikle soğuk havalarda nem takviyesine ihtiyaç duyar. Bu durum ince telli ve yağlanmaya meyilli saçlarda tam tersine işliyor. Özellikle saç diplerinde biriken fazla serum ince telli saçların ağırlaşmasına neden oluyor. Yani asıl ihtiyacı olan etki arındırılmak.

 

Elektrİklenİp kabaran asi saçlar için;

 

Elektriklenip_kabaran-asi-saclar_icin

 

Kış aylarında saçlarımızı daha sık saç kurutma makinesi ile kuruttuğumuz için çok daha fazla kuruyor. Islak saçımızı kurutalım derken saç tellerimizin içerisine hapsolması gereken nem ne beraberinde uçup gidiyor. Bu durumun önüne geçmek için yoğun nemlendirici özelliğe sahip bir saç bakım serisinden yardım almak şart. Bizim tavsiyemiz Authentic Beauty Concept Hydrate serisi. İçerisinde bulunan yaz meyveleriyle saç tellerine yoğun nemlendirici bakım uygulayan seride saçlarını kurutmadan önce mutlaka uygulamanı tavsiye ettiğimiz bir de durulanmayan bakım losyonu bulunuyor. Saçı fön makinesinin sebep olduğu yıpranmaya karşı koruyarak taranabilirliği arttırıyor, kabarmanın önüne geçiyor.

 

Sönük ve yağlı görünen sönük saçlar İçin;

 

İnce telli saçlar içinse kış aylarındaki ihtiyaç hem arındırıcı hem de dolgun ve hacimli bir görünüm için nem dengesini koruyacak niteliğe sahip bir ürün. Bahsettiğimiz özelliklerin hepsine kavuşmana yardımcı olacak saç bakım serisi ise Authentic Beauty Concept Amplify serisi. Yeşil çayın arındırıcı etkisinin yeşil limonun ferahlatıcı ve besleyici etkisiyle birleştiği ürünleri özellikle yağmurlu günlerde kullandığında etkisini gözle görülür bir biçimde fark edeceğine emin olabilirsin.

 

Sonuk_ve_yaglı-gorunen-sonuk-saclar-ıcın

 

Kullanman gereken ürünleri kararlaştırdığımıza göre dikkat etmen gereken diğer hususlara da değinmeyi ihmal etmeyelim. Örneğin kış aylarında 2-3 günde bir yıkadığın saçlarının yıkama sıklığını biraz daha azaltabilirsin. Bir sonraki önemli tavsiyemiz ise saçlarını çok sıcak su ile yıkamaman. Ilık ya da soğuk su saç sağlığı için en güzeli ama üşüyeceğini düşünüyorsan hiç değilse duştan çıkmadan hemen önce sıcak suyu saçlarından arındırmak amacıyla soğuk su ile durulayabilirsin.

Saçlarını düzenli olarak kestirmek de kuruyan saç uçlarından arındırmaya ve daha sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır.

Kesim randevusu oluşturmak için buraya tıklayabilirsin.

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?