fbpx
  • Hafta İçi

    09:00 - 20:00

  • Cumartesi

    09:00 - 20:00

  • Pazar

    10:00 - 19:00

Makas

5 adımda daha parlak saçlar

Saç tipi, kalınlığı, uzunluğu, rengi ne olursa olsun biz kadınların saçları konusunda ortak bir olmazsa olmazı var. Işıl ışıl parlayan güçlü saçlara sahip olmak! Başta değişen mevsim koşulları, beslenme düzeni ve az su tüketimi saç parlaklığını azaltan önemli etkenlerin başında geliyor. Ama henüz veda ettiğimiz yaz mevsimi şu sıralar saçlarımızdaki yıpranmış görünümün başlıca sebebi. Deniz tuzundan yeterince arındırılmayan, gün boyu güneş ışınlarına maruz bırakılan saçlarını bir an önce ışıl ışıl görmek için 5 adımı takip et!

 

Doğru saç bakım ürünlerini tercih et

Saç tipi, kalınlığı, uzunluğu ve rengi ne olursa olsun ihtiyacımız olan parlaklık dedik ama bu ihtiyacı en doğru şekilde karşılayabilmek için saç tipine uygun saç bakım ürünleri tercih ediyor olman şart. Örneğin düzgün şekil almayan bukleler saçlarındaki nem dengesinin bozuk olduğunun bir belirtisi. Aradığın saç parlaklığına kavuşmak için önce nem dengesi sağlanmış belirgin buklelere ihtiyacın olacak. AVEDA be curly serisi senin hayallerindeki parlak, dans eden buklelere kavuşturmak için özel içeriğe sahip. Hemen incelemek için buraya tıkla.

 

Saçlarını ılık su ile yıka

Havalar yavaş yavaş serinlemeye, sonbahar özellikle akşamları kendini hissettirmeye başladı. Keyifli sohbete eşlik ederken ince bir şala sarınmak, uyumadan önce de sıcak bir duş alıp kendine gelmek gibisi yok öyle değil mi? Bunu biraz değiştirip ılık bir duş almanı tavsiye edeceğiz. Sıcak su saçlarındaki asit ve koruyucu lipit tabakayı eritip, saç ve saç derisine zarar vermekle kalmıyor; yıpranmaya sebep olan diğer etkenlere karşı da saçı korunmasız hale getiriyor. Ilık su saç sağlığına çok daha iyi gelecek!

 

Saçlarını nemliyken tara

Saç telleri nemliyken çok daha esnek yapıya sahip olurlar. Bu durumdan yararlanmak ve özellikle koparak dökülmeleri en aza indirgemek için saçlarını kuruyken değil nemliyken taramaya dikkat et. Sana eşlik edecek nemlendirici saç sütü ile saçlarını nemliyken de çok kolay bir şekilde tarayabilirsin. İhtiyacın olan saç sütünü keşfetmek için buraya tıkla!

 

Su tüketimine dikkat et

Olmazsa olmaz bol su tüketimini de eklemeyi unutmayalım. Sağlıkla parlayan güçlü saçlar için günde 2 lt su tüketimi şart. Sadece saçlarına parlaklık kazandırmak için de değil daha aktif bir metabolizma ve enerji saçan bir sen için!

 

Sebze ağırlıklı beslen

Yaz aylarında dengesizleşen beslenme düzenini hizaya sokmanın zamanı geldi. Hatta detoks ile yeni mevsimi karşılamak gibisi yok! Besin değeri yüksek gıdalar tüketerek saçlarının ihtiyacı olan vitamin, mineral ve proteinlerin kan yoluyla saç köklerine ulaşmasını sağlayarak daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsin. Hem de hayallerini süsleyen parlaklık ile birlikte!

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?