fbpx
  • Hafta İçi

    09:00 - 20:00

  • Cumartesi

    09:00 - 20:00

  • Pazar

    10:00 - 19:00

Makas

Ombre-Somre-Arasindaki-Fark

Ombre ile Sombre Arasındaki Fark Nedir?

Kademeli açılan saç rengi hayatının bir noktasında her kadının radarına takılmıştır. Taban rengi ne olursa olsun tüm saç renklerine farklı bir hava katan ve yenilenmiş bir görünüm kazandıran bu renklendirme uygulamasının genel adı ombre olarak biliniyor. Peki, son zamanlarda sık sık duymaya başladığımız ombre ile arasında mutlaka bir bağlantı olduğunu düşündüğümüz sombre uygulaması nasıl yapılıyor? Bu iki uygulama arasındaki fark ne? Tüm soruların cevapları yazımızın devamında saklı.

Ombre-Somre-Arasindaki-Fark

Daha hafif ve doğal geçişler için sombre

Sombre işlemi daha çok saç uçlarına yapılan ve taban saç renginden en fazla 2-3 ton açık renge geçiş yapılan bir uygulama.

 

sombre-Nedir

 

Açık tonlarda yapılan ombre işlemine nazaran çok daha doğal görüneme kavuşturan sombre’yi değişiklik arayan ama doğallıktan da çok uzaklaşmak istemeyen ziyaretçilerimiz tercih edebilir. Kısaca tanımlamak gerekirse ombre uygulamasında saçlar 5 tona kadar kademeli olarak açılırken sombre uygulamasında en fazla 3 tona kadar açılıyor. Yumuşak bir balyaj etkisi yaratan sombre’ye nazaran ombre işlemi saçları çok daha çarpıcı bir görünüme kavuşturuyor.

Renklendirme uygulamalarında ilk tercih

Daha önce saçlarını hiç boyatmamış olan biri için ilk tercih kesinlikle sombre olmalı. Güneşten açılmış etkisi yaratan, doğal bir görünüme kavuşturan sombre uygulaması ile daha enerjik ve yenilenmiş hissedebilirsiniz.

Sombre-Uygulamasi-Nasil-Yapilir

Sombre nasıl uygulanır?

Ombre gibi sombre uygulamasının da farklı modelleri var. Özellikle yüz şekline göre farklılık gösteren bu modellerle yüzünüzü olduğundan daha ince, ten renginizi çok daha canlı ve yüz hatlarınızı belirgin gösterebilirsiniz. Hangi sombre modelinin sizin için en doğru model olduğuna karar verebilmek için mutlaka saç uzmanlarımızdan danışmanlık almalısınız.

Sombre-Nasil-Uygulanir

Makas salonlarından yaptırmak istediğiniz saç uygulaması hakkında danışmanlık almak ücretsiz randevu oluşturabilirsiniz.

 

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?