fbpx
  • Hafta İçi

    09:00 - 20:00

  • Cumartesi

    09:00 - 20:00

  • Pazar

    10:00 - 19:00

Makas

Platin sarı saçları korumanın 5 yolu

Havaların yavaş yavaş ısınması, mevsimin değişmesi, ince bir mont-güneş gözlüğü kombinleri derken aklın da yavaş yavaş sarı tonlarına, enerji saçan saç renklerine kayıyor öyle değil mi? Seni anlıyoruz. Biz de içine dolan pozitif enerjiyi capcanlı saç rengi ile açığa çıkarmak isteyen ziyaretçiler oldukça heyecanlanıyoruz.  Hafif ışıltılar, ombre- sombre uygulamaları bir yana bu istek platin sarı yönündeyse saç rengini korumak için tavsiyeler vermeden salondan ayrılamazsın! Saçlarını boyatmadan önce neymiş bu tavsiyeler öğrenmek istersen yazımızın devamını oku.

1-Sık sık bakım yap

Açıcı işlem uygulanan saçlar ister istemez dış etkenlerden çok daha fazla etkilenen, kırılgan bir yapıya sahip olur. Platin sarı rengin saç tellerini yıpratmasını istemiyorsan sık sık nem bakımı yaptırmayı ihmal etmemelisin. Koparak dökülmelerin önüne geçmek için bire bir.

Randevu oluşturmak için tıkla. 

2-Saç rengine uygun, saçı yormayan sülfatsız içerikler tercih et

Kullandığın saç bakım ürünleri de bir kat daha önemli. Platin sarı saçlarını haftada 2 kez mor şampuanla yıkamalı, aralarda oluşabilecek turunculaşmaları ortadan kaldırmalısın. Saç renginin ömrünü uzatacak, hayatını kolaylaştıracaktır.

Makas Shop’u ziyaret etmek için tıkla. 

3-Saç açma işlemini evde yapmaktan kaçın

Saç rengini saç kitleriyle evde açmanın zahmetsiz ve bütçe dostu bir çözüm olduğunu düşünebilirsin ancak bu riski almak geri dönülmez bir yıpranma, salonda geçirilecek saatler süren saç onarım sürecine dönüşebilir. Sen kendini uzman ellere bırak!

Randevu oluşturmak için tıkla. 

4-Isı ile şekillendirme işlemleriyle arana mesafe koy

Isı ile şekillendirici ürünler her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da saç yapışına verdikleri zarar aşikâr. Haftanın her günü kullanmak yerine sadece özel günlerde yardımlarına başvurmak saç kaliteni arttıracaktır.

5-Çantanda güneş koruyucu içeriğe sahip saç kremi bulundur

Havalar ısındı, güneş gülen yüzünü gösterdi dedik ama güneş ışınları saç rengini değiştirme konusunda da bir uzman. Platin sarı saç rengini korumak için evden çıkmadan önce güneş koruyucu özelliğe sahip bir saç kremi ile saç rengini koruma altına almayı ihmal etme.

 

 

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?