fbpx
  • Hafta İçi

    09:00 - 20:00

  • Cumartesi

    09:00 - 20:00

  • Pazar

    10:00 - 19:00

Makas

Sorunun köküne inmeye hazır mısın?

Saç derisini bitkilerin büyüdüğü toprak gibi düşünün. Tıpkı ihtiyacı olan besini köklerinden alan, güçlü ve sağlıklı bir şekilde büyümek için altyapıya ihtiyaç duyan bitkiler gibi…

Ama bununla da sınırlı kalma. Sağlıklı bir saç derisine sahip olmak için besleyici içeriklerin yanı sıra kepek, kalıntı ve döküntülerden arındırılmış, stresten uzak arındırıcı özelliğe de sahip saç bakım ürünlerinden de yardım almak şart. Gerekli önlemleri aldığın koşulları sağlayıp güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmak yıpranmış saçları onarmaktan çok daha kolay diye düşünüyoruz.

Nedir bu önlemler?

Isı ile şekillendirici ürünleri kullanmadan önce mutlaka ısıya karşı koruyucu bir bakım sütü tercih et.

Saç derisini yağdan arındır.

Saçlarını sık yıkamanın hızlı yağlanmaya neden olmasının yanı sıra seyrek yıkamanın da saç derisinde kaşıntı, kepek gibi problemlere neden olabileceğini unutma. Saç yıkama rutinini gün aşırı olacak şekilde düzenlemen saç derisi sağlığın için de etkili olacaktır.

Ph seviyesini dengelemeyi unutma. İdeal Ph oranı cilt için 4.2 ila 6.5 arasında seyrederken saç derisinde maksimum 5.5 olmalı. pH seviyesini dengeleyerek saçlarının daha parlak görünmesini sağlayabilirsin.

Unutma, zayıflamış bir saç derisi sağlığı saçlarının sönük, mat ve güçsüz görünmesine neden olabilir. Saç sağlığına zarar veren sorunların köküne inerek daha güçlü, parlak ve canlı saçlara sahip olabilirsin.

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?