fbpx
  • Hafta İçi

    09:00 - 20:00

  • Cumartesi

    09:00 - 20:00

  • Pazar

    10:00 - 19:00

Makas

Yıpranan saçlar için bakım rehberi

Her mevsim başka bir bahane bulup yıpranmak için yer arayan saçlarını dış etkenlerden korumak için her mevsim yapman gerekenler ne yazık ki farklılık gösteriyor. Bu durum hayatının belli başlı dönemlerin de değişkenlik gösterebilir tabii. Mesela yakın arkadaşlarının peş peşe evleneceği tutabilir. Ya da sen bir anda eğlence dolu gecelerin aranan insanı olabilirsin. Her durumda saçlarının yıpranmak için bir bahanesi var anlayacağın. Sana düşen özen göstermek, anlamak, duruma göre ihtiyaçlarını karşılamak. Özen gösterilen saçların güzelliğine güzellik katacağı, enerjini yükselteceği günler için önerilerimize kulak ver.

Yaz dönemi UV filtreli ürünler en yakın arkadaşın olsun!

Tatil öncesi saç rengimde hafif bir değişiklik yapmak istiyorum diyerek yaptırdığın herhangi bir açıcı uygulama yaz boyu saçlarındaki yıpranmış görünümü arttıracak bir etkiye neden olabilir. Bu yüzden onarıcı bakım uygulayan durulanmayan bir bakım kreminden mutlaka yardım al. Bu krem UV filtresine de sahipse yanından ayırma deriz.

Renk değişimlerini önlemek için haftada bir mor şampuan uygula.

Özellikle platin sarı saçlarda güneş ışınları, tuzlu su ve nemli hava renk değişikliklerine zemin oluşturabiliyor. İstenmeyen turunculaşmaları önlemek için hafta 1-2 kez mor şampuan ile saç rengini nötralize edebilir, koruma altına alabilirsin.

Islak saçla gezmekten kaçın.

Yaz aylarında saçlarımızın kendi kendine kurumasını ne kadar çok seviyor olsak da nemli kalan saç dipleri saç köklerimize zarar verebiliyor. Bu sebeple saç köklerinin kuruduğundan emin olmadan özellikle rüzgârlı havalarda uzun gecelere katılma deriz.

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?