fbpx
  • Hafta İçi

    09:00 - 20:00

  • Cumartesi

    09:00 - 20:00

  • Pazar

    10:00 - 19:00

Makas

Kusursuz plaj görünümü için ipuçları

Pürüzsüz görünen bir cilt, nem dengesi sağlanmış plaj dalgaları ile göz kamaştıran saçlar, stil sahibi görünüm ve yüzünde keyifli bir gülümseme ile meyve kokteylini yudumlarken plajın tanrıçası olmaya hazır ol!

Bazıları için plajlar keyif yapmak yerine sürekli diken üstünde geçen stres dolu bir anıya dönüşüyor. Neden mi? Plajın doğasına aykırı davranıp sürekli kusurlarını örtmekle günü kaçırdıkları için. Oysa hepimiz plaja biraz rahatlamak, iş stresinden uzaklaşmak belki yeni bir kitaba başlayıp sakin bir maceraya atılmak için gitmez miyiz? Tüm bunları hayal ederken, kendine güvenen, bakımlı bir kadın olarak tanrıça gibi görünmek tabii ki hepimizin isteği.  Bu isteği gerçeğe dönüştürmek için birkaç küçük tüyo ve ürün önerisi ile yanında olmaya geldik.

Önce Hazırlık

Bu sezon hiç güneş görmediysen cildini ölü deriden arındırıp pürüzsüz hale getirmeden güneş ile buluşma deriz. Peeling jellerinden yardım alarak kolaylıkla pürüzsüz hale getirebileceğin cildine ilk buluşmanızda en az 30 faktör güneş koruyucu uygulamayı da ihmal etme. Böylelikle leke oluşumunun önüne geçerek cildini güneşin zararlı ışınlarından korumuş olacaksın.

Hazırlık gerektiren bir diğer konu ise ne yazık ki selülit ve çatlak görünümü. Neredeyse her kadının sağlıksız beslenme, az su tüketimi, genetik faktörler ya da hareketsizlik yüzünden başının dertte olduğu selülit görünümünü azaltmak için kuru fırçalama yöntemi en çabuk geri dönüş alınan yöntemlerin başında geliyor.Özellikle duş öncesi kuru fırçalama yöntemi ile dairesel hareketlerle kan akışını hızlandırıp kısa süre içerisinde gözle görülür bir azalma fark edeceğine emin olabilirsin.

Plaj Çantanda Neler Var?

Artık yola koyulma vakti. Keyif dolu bir plaj gününde tanrıça gibi hissetmene yardımcı olacak plaj çantasının olmazsa olmazları ise güneş kremi, UV filtresi olan bir saç bakım yağı ve tarak. Güneş kreminin cildin için ne kadar önemli olduğundan bahsettik ama cildini güneşin zararlı ışınlarından koruduğun kadar saçlarını da koruman gerektiğini unutma. Deniz tuzu ve güneşin etkisiyle nem dengesini kaybeden saçlar koparak dökülmelere daha meyilli hale geliyor. Bu durumun önüne geçmek için denizden çıktıktan sonra saçlarını tuzlu sudan arındırıp fazla suyunu al ve saç bakım yağı ile nemlendirip taramayı ihmal etme. Kusursuz görünen sahil dalgaları bu işlemin sonunda seni ışıltıyla karşılayacak.

Havanın rüzgârlı olma durumuna karşı hazırlıklı olup yanına bikinine uygun bir fular almayı da unutma deriz. Rüzgârda birbirine giren saçları hizaya getirmenin en cool yolu fularlardan geçiyor.

Artık Hazırsın!

Kişisel bakım ritüeline dahil olacak tüyoların sonuna geldiğimize göre biraz da stil konuşabiliriz. Vücut proporsiyonunu dengeli hale getirecek bikini ya da mayo modelleri ile kusursuz görünüme bir adım daha yaklaşabilirsin. Örneğin bacak boyunu uzatmak için yüksel bel bikini modellerinden yardım alabilirsin. Geniş omuzlarını daha dar göstermek için boyundan bağlanmış bikini modellerini, kalçalarının dar oluşundan şikâyetçiysen de fırfırlı modelleri tercih ederek bu bölgeyi daha hacimli gösterebilirsin. Burada önemli olan vücudunu iyi tanıyıp ona göre bir tercih yapmak. Artık hazırsın!

Yorum Yaz

Merhabalar,

Size en hızlı şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?